środa, 1 sierpnia 2012

#WantedWednesday - Have A Good Hair Day Tom!

It's WantedWednesday! :)
Dzisiejsze wydanie mailera jest wyjątkowe! Dlaczego? Dzisiejszy mailer (tak dla odmiany ;)) został napisany przez Tom'a. Jak dla mnie świetnie zredagowany, a Wam jak się podoba? No i co myślicie o filmiku?6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. dostałam ;)
  Ech, a ja nic nie skumałam o tym co napisał ale co tam ;) napisał xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Hey everyone,

  Tom here bringing you this weeks installment of Wanted Wednesday! We've had a pretty busy week as of late. We've been working on our new songs for some time now and it's starting to come together, slowly but surely! We're working on picking out what songs we feel are best, which ones need work, and where do we think we need to move towards. Making music is always an exciting process so I can't wait to share all of this with you all.
  But the big occurrence of this past week was JAY'S BIRTHDAY! He and I went out for the night to celebrate with a bunch of friends. Here you'll find us with our friend Paloma Faith.

  One of the most exciting things going on is obviously the Olympics. I love being able to see people from all over the world congregate in our city. We've definitely been partaking in our share of celebration as well.  Later on that week, we had the amazing experience of performing at Hyde Park as part of the Olympics. It was easily one of the top moments of my life.  Of course, what is a show without some backstage antics. Here is Nick our hairstylist looking rather suspect...


  We were also privileged enough to each be given an Olympic torch !


  After being told we were receiving the torches, Nathan just couldn't seem to contain his excitement.


  And of course ... we ended up celebrating the Olympics on our own time as well ;)

  We've also just found out that we've been nominated for an MTV VMA for Best New Artist! Feels incredible, we're all well chuffed. It's down to you guys to decide who wins, so you can vote for us here if you like!

  That's all from us for now. We're getting ready for all the amazing things coming up. Can't wait to make our way down to Australia, New Zealand, Canada, and America next month.

  Until then, take care
  Tom and the lads x

  OdpowiedzUsuń
 4. Neytiri, tak w skrócie mówiąc Tom na początku mówi, że to on jest odpowiedzialny za to wydanie mailera i wspomina o tym, że pracują nad nowymi piosenkami, nie może się już doczekać aby podzielić się z fanami tym nad czym pracują. Ważnym wydarzeniu w wminionym tygodniu były urodziny Jaya, które spędzał w towarzystwie swoich przyjaciół (zdjęcie z Paloma Faith). Kolejnym ważnym wydarzeniem są oczywiście Igrzyska Olimpijskie, Tom jest podekscytowany kiedy patrzy jak ludzie z całego świata zjeżdżają do Londynu i cieszy się, że mogli być częścią tego wszystkiego występując na niesamowitym koncercie w Hyde Parku (Tom uważa, że to jeden z najlepszych momentów w jego życiu). Tom pokazuje także co Nick (ich fryzjer) zrobił Jayowi na backstagu ;) Chwali się również tym, że otrzymali znicz (olimpijski).Zdjęcie Nathana ma przedstawiać, że niby nie potrafił powstrzymać emocji po odebraniu znicza ;) Tom jest zachwycony, iż zostali nominowani do nagrody MTV VMA w kategorii Najlepszy debiut i zachęca do głosowania pod wskazanym adresem. Poza tym nie może się już doczekać ich wyjazdu Australii, Nowej Zelandii, Kanady i Ameryki, która już w tym miesiącu.

  Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam ;)

  OdpowiedzUsuń